Sëlla shfaqet e dashuruar kokë dhe kembe me të dashurin e saj! (Foto)

0

Në pritje të ditës së serialit të ri të përditshëm, Mos më lër të shkoj, që do të transmetohet në ekranet e ATV-së, aktorët dhe personazhet që do të marrin pjesë në serial kanë nisur të bëhen kambanë.

Një nga këta personazhe është personazhi i Sıla në serial.

Emri i vërtetë i aktores që luan personazhin e Sıla është Sude Doğan. Pra, kush është Sude Dogar? Le të njihemi.

Mos më lër të shkoj Kush është Sıla (i lindur në ujë)? Emri i vërtetë?
Sude Dogar, e cila luan personazhin e Sıla në serial, është një emër i ri në fushën e aktrimit.

Aktorja, e cila ka studiuar në Departamentin e Matematikës në Universitetin e Lindjes së Mesme, iu drejtua këtij profesioni pas shkollimit për aktrim.

Lojtari i vetëm është me origjinë nga Mersini. Emri i nënës së aktores, e cila për shkak të shkollimit vazhdon jetën në Ankara, është Ebru. Ai gjithashtu ka një motër të quajtur Buse.

Aktorja bukuroshe, e cila është e interesuar për shkencën dhe teknologjinë, arsimin dhe kulturën dhe artet, flet anglisht. Ngjyra e syve të lojtarit me flokë bjonde është kafe.

Pas një postimi në Instagramin e saj personal supozohet se ky është i dashuri i Sëlles!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *