Seray Kaya në rolin e saj të parë kryesor (Foto)

0

Aktorja turke Seray Kaya fitoi një popullaritet të madh me personazhin e Sirin në serialin Kadin, ajo u tregoi të gjithëve se si një rol dytësor mund të ngrihet mbi rolet kryesore në serial.

Seray Kaya, e cila zbuloi suksesin e vështirë për t’u arritur me performancën e saj efektive në serialin televiziv Kadin, më pas u takua me audiencën me një rol dytësor në serialin e njohur historik televiziv Kurulus Osman.

Seray, i cili aktron që nga viti 2012, sezonin e kaluar mori rolin kryesor me Onur Tun, Ismail Hacioglu, Melike Ipek Yalova dhe Hayal Koseoglu në serialin Mahkum / I burgosur. Megjithatë, aktorja i dha lamtumirën serialit herët dhe më pas u rikthye në ekran me serialin Bir Kucuk Gun Isigi / A Little Daylight.

Aktorja, emri i së cilës është ndër rolet kryesore në 17 episodet e serialit Prisoner, në një intervistë të ditëve më parë tha se roli i saj në serialin e ri Bir Kucuk Gun Isigi është shumë i rëndësishëm dhe se në fakt është roli i saj i parë kryesor. Do të ishte gabim të thuash se Seray Kaya ka harruar që ajo kishte rolin kryesor në serialin Mahkum, në të cilin mori pjesë në 17 episode. Megjithatë, ishte një situatë interesante që aktorja e konsideroi serialin Bir Kucuk Gun Isigi si rolin e saj të parë kryesor deri më tani dhe jo serialin Mahkum.

Aktorja e vazhdoi deklaratën e saj me fjalët: “Jam shumë e lumtur që kam rolin kryesor në një projekt kaq të bukur dhe që ma kanë besuar mua”. Është një përgjegjësi e madhe, mundohem ta kapërcej atë përgjegjësi me aq sa mundem. Jam i lumtur.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *