Gokberk Demirci është aktori kryesor i serialit të ri të përditshëm Uvey Baba / Njerku!

0

Aktori turk Gokberk Demirci e ndërtoi emrin e tij në serialin e përditshëm televiziv Yemin | Betim. Së shpejti do ta shohim në një projekt të ri.

Gokberk Demirci ishte i shkëlqyer në rolin e tij në serialin Yemin. Gjatë episodit të 503-të, ai portretizoi personazhin kryesor, ndërsa partnerët e tij u ndryshuan. Shumë besojnë se ai e ka sjellë “me kurrizin e tij” këtë serial dhe ndoshta kanë të drejtë.

Shumë pyesnin se cili do të ishte hapi i tij i ardhshëm në karrierën e tij të aktrimit. Gokberk Demirci tashmë ka marrë një vendim dhe së shpejti do ta shohim në një serial të ri të përditshëm. Emri i serialit të tij të ri është Uvey Baba | Njerku. Bëhet fjalë për një tjetër përshtatje të një vepre letrare. Aksioni i këtij seriali të ri turk do të tregojë historinë tragjike të dashurisë së Bahar dhe Adnan, si dhe historinë e vajzës së tyre Lamia. Ata janë të bashkuar dhe të ndarë nga vdekja, gënjeshtra dhe hakmarrja. Shumë shpejt do të zbulojmë se kush do të jetë partneri i Demircit në serial, si dhe pjesa tjetër e kastit.

Seriali Njerku do të transmetohet në televizionin turk Fox. Data e premierës ende nuk është bërë e ditur, por do të bëhet e ditur në ditët në vijim. Do të jetë jubileu, roli i dhjetë në karrierën e Gokberk. Përveç serialit të përmendur Yemin, ku spikati si Emir, ai luajti edhe në serialet Ask Laftan Anlamaz, Adini Sen Koy, Hayatimin Aski etj.

Rolin e parë e pati në vitin 2013 në serialin historik Osmanlid Derin Devlet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

x