Erkan Petekkaya është fantastik në serialin O Kiz / Ajo vajzë! (Foto)

0

Seriali O Kiz/Ajo Vajze e Kanal D ka nisur të transmetohet mbrëmjen e së mërkurës dhe ka tërhequr vëmendjen me vlerësime të mira. Edhe pse Erkan Petekkaya është 45 vjeç, portretizimi i suksesshëm i një personazhi që ka mendjen e një djali pesë vjeçar është bërë temë e nxehtë në rrjetet sociale.

Të gjithë sytë ishin te personazhi i Kadirit në serialin O Kiz, me Sezin Akbasogullari, Cengiz Orhonlu dhe Dilin Doger. Erkan Petekkaya u dëshmoi të gjithëve që në paraqitjen e parë se mund ta përballojë atë rol. Aktori zbuloi gjithashtu se përfiton nga të qenit rreth njerëzve me aftësi të kufizuara të ngjashme dhe duke marrë mbështetje nga profesionistë. Të njëjtën gjë menduan edhe shumë fansa të serialit teksa shikonin në ekran personazhin e Kadirit.

Shumë fansa të spektaklit iu bashkuan me komente në rrjetet sociale si “Aktrimi i Erkan Petekkaya është i mrekullueshëm, tejkalimi i një roli të tillë nuk është për çdo person”. Vërtet, si historia e fortë dramatike e serialit, ashtu edhe pasqyrimi emocional i personazhit të Kadirit, të cilin deri tani nuk e kemi parë në ekrane, e mbajtën publikun në ekranin e Kanal D. Shikueshmëria e mirë e serialit O Kiz / Ajo Vajze tregon gjithashtu se ekziston mundësia e vlerësimeve më të forta në episodet e ardheshme.

Shikuesit, të cilët e vlerësuan si një serial jetësor, ndanë komente se Dillin Doger, e cila portretizon personazhin e Zeynep, e luajti rolin me shumë sukses. Ndonëse më parë nuk kishte shumë eksperiencë, nga episodi i parë ishte e qartë se ishte një zgjedhje e mirë për këtë projekt.

Seriali O Kiz, i cili tregon edhe persona që kanë nevojë për kujdes të veçantë, duket të jetë gjithashtu një projekt shumë i rëndësishëm sepse prek jetën e qindra mijëra familjeve që kanë probleme të ngjashme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *