Aktorja turke Rabia Soyturk dhe pesë fakte rreth saj (Foto)

0

Ndër aktoret e reja të talentuara në Turqi spikat Rabia Soyturk. Ne ju sjellim pesë fakte që ndoshta nuk i keni ditur për të.

Rabia Soyturk ka gjithnjë e më shumë fansa dhe interesimi i mediave për të po rritet që kur ajo filloi të aktrojë në serialin Duy Beni / Čuj me. Ne paraqesim pesë fakte interesante për këtë aktore të re.

1. Rabia ka lindur në Stamboll dhe familja e saj është nga Trabzon. Prindërit e saj punuan shumë dhe shumë, kështu që praktikisht ishin gjyshja dhe gjyshi që e rritën. Mirëpo dashuria nuk i ka munguar, ndaj siç ka theksuar ajo është rritur në një ambient shumë të këndshëm, miqësor dhe të mrekullueshëm.

2. Soyturk është infermiere e regjistruar. Ajo u diplomua në shkollën për infermiere në Kolegjin e Mjekësisë. Përveç kësaj, ai studion arkitekturën në Universitetin Arel të Stambollit.

3. Në fillim Rabia nuk donte të bëhej aktore, por me kalimin e kohës u interesua për teatrin dhe ndoqi kurse aktrimi në Qendrën Kulturore Sadri Alisik.

4. Rolin e parë e pati në serialin Sahsiyet të Ay Yapim, ku rolet kryesore luanin Cansu Dere dhe Haluk Bigliner. Pas kësaj, ajo luajti në serialin Guleri dhe Benim Adim Melek, ku tërhoqi vëmendjen mbi vete.

5. Publiku i gjerë më pas e vuri re në serialin Alparslan Buyuk Selcuklu ku ajo portretizonte një personazh të quajtur Karaca. Pas kësaj, ajo mori një ofertë për rolin kryesor të femrës në serialin Duy Beni / Čuj me dhe mori një vendim të mirë kur e pranoi. Me pak fat dhe projekte të mira, Rabia Soyturk mund të bëhet një yll i ri i serialeve turke.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *