Mert Ramazan Demir – i preferuari i ri i shikuesve të serialeve turke!

0

Seriali Yali Capkini që nisi në sezonin e ri ka një numër në rritje shikuesish. Merita e madhe për këtë ka aktori kryesor Mert Ramazan Demir.

Pas vetëm disa episodeve vërtet të suksesshme të serialit turk Yali Capkini, mund të thuhet – Mert Ramazan Demir është i preferuari i ri i publikut, pra i atyre që shikojnë serialet turke. Aktori i ri turk ka lindur në vitin 1998 dhe prej rreth dy vitesh shfaqet në ekrane. Roli i tij i parë ishte në serialin televiziv Ciplak në vitin 2020. Në të njëjtin vit, ai u shfaq edhe në serialin Ogretmen | Mësues. Edhe pse ky projekt zgjati vetëm nëntë episode në kanalin Fox TV, talenti i Mertit nuk kaloi pa u vënë re.

Ai u angazhua nga dy platforma dixhitale në një periudhë të shkurtër kohe. Exxen regjistroi serialin Olum Zamani për platformën vendase turke dhe filmin UFO për platformën dixhitale Netflix.

Roli i tij i fundit, personazhi i Feritit në serialin Yali Capkini i sjell atij popullaritet të madh. Ajo që e bën këtë serial të dallohet është se tërheq vëmendjen si në Turqi ashtu edhe jashtë saj. Rrjedhimisht, numri i fansave që Mert Ramazan Demir ka në mbarë botën po rritet. Përveç kësaj, një lajm i mirë për fansat e tij është konfirmuar. Ky aktor i talentuar turk do të shfaqet në serialin e shumëpritur të Netflix Sahmaran. Aktorja kryesore e atij seriali, Serenay Sarikaya, ka bërë të ditur në një intervistë të re se atë serial dixhital mund ta presim në fillim të vitit të ardhshëm.

Nëse vazhdon rritja e serialit Yali Capkini, nuk do të ishte çudi që numri i fansave të Mert Ramazan Demir të dyfishohej, në mënyrë që seriali Sahmaran dhe vetë Netfix të përfitojnë nga ky popullaritet. Kjo është diçka që është mjaft reale dhe që me shumë mundësi askush nuk mund ta parashikonte kur u filmua sezoni i parë i atij projekti Netflix vitin e kaluar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *