Ndërron jetë aktorja e njohur e cila luan tek seriali ”Mos më Braktis”! (Foto)

0

Një lajm i hidhur erdhi nga aktorja e njohur e serialeve televizive Füsun Günuğur. Füsun Günuğur, i cili luajti në 1702 episode të serialit të përditshëm televiziv “Mos më harro”, i cili u transmetua midis 2008 dhe 2016, ndërroi jetë. Lajmin për vdekjen e Günuğur e ka bërë të ditur Mustafa Kurt nga Drejtoria e Përgjithshme e Teatrove Shtetërore.

Në deklaratë thuhet: “Me pikëllim të madh mësova lajmin për ndarjen nga jeta të Füsun Günuğur, një prej artisteve tona në pension, një emër i vlefshëm i Teatrit Turk. Zoti e mëshiroftë artisten tonë dhe i shpreh ngushëllimet e mia familjes së saj. dhe bota jonë e artit”.

KUSH ËSHTË FÜSUN GÜNUĞUR?

Füsun Günuğur, i cili lindi në Ankara më 8 prill 1952, u diplomua në Departamentin e Lartë të Konservatorit Shtetëror të Universitetit Hacettepe në 1975. Ai iu bashkua Teatrit Shtetëror të Ankarasë në vitin 1975 dhe që atëherë është shfaqur në shfaqje të ndryshme.

Krahas aktrimit të teatrit, aktorja ka punuar me sukses edhe si aktore e serialeve televizive dhe artiste dubluese.Ajo u kujtua veçanërisht nga zëri i Laura Johnson, një nga aktoret kryesore të serialit të huaj Şahin Tepesi, i cili u transmetua në TRT në vitin 1981. për shumë vite. Günuğur, i cili luajti në serialin televiziv Gönül Yokuşu të transmetuar në TRT në 2006, arriti një bazë të gjerë fansash me Oyun Bitti dhe Unutma Beni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *