Një provë e rëndësishme për serialin Yuz Yillik Mucize / Mrekulli njëqindvjeçare

0

Episodi i parë i serialit turk Yuz Yillik Mucize / Mrekullia e njëqind viteve, i cili filloi të transmetohej mbrëmjen e së enjtes, u takua me publikun javën e kaluar.

Duke marrë parasysh postimet e fansave të Ebru Sahin nga e gjithë bota, ka dalë në pah ideja se seriali Yuz Yillik Mucize / Hundred Years Miracle do të ketë një debutim shumë të mirë. Megjithatë, shikueshmëria e episodit të parë ishte më e ulët se sa pritej, madje edhe zyrtarë të televizionit Star u habitën, ose më mirë negativisht, nga kjo situatë.

Ishte e mahnitshme që dyshja e Birkan Sokullu dhe Ebru Sahin u takuan në një histori disi fantastiko-shkencore. Megjithatë, ndërsa kjo situatë tërheqëse është shpërndarë gjerësisht në rrjetet sociale, ajo nuk ka hasur në një reagim në vlerësime. Pritet që me episodin e dytë të serialit të arrijë shikueshmërinë mesatare.

Me fjalë të tjera, llogaritet se pas episodit të parë mund të vijnë ritme shumë më të mira. Sigurisht, ky është një test i madh për vlerësimin dhe nëse do të jetë i tillë mbetet për t’u parë.

Pra, konkurrenca të enjten është mjaft e ashpër. Në një mjedis kaq sfidues, nuk është aq e lehtë për projektin Yuz Yillik Mucize të Star TV të arrijë rezultate shumë të mira.

Rëndësia e madhe e episodit 2

Të enjten e datës 30 mars do të jepet një test mjaft i vështirë për Ebru Sahin dhe Birkan Sokullu. Fakti që seriali nuk debutoi mirë do të thotë se shumë sy janë tashmë tek episodi i dytë, për sa i përket vlerësimit.

Një mesazh nga një përdorues në rrjetet sociale zbuloi gjithashtu se sa i rëndësishëm është seriali:

“Yuz Yillik Mucize tashmë plotëson nevojën për tregime normative, kombëtare dhe sociale në serialet turke. Një seri plot vlera historike dhe kombëtare surreale. Historia e jetës së një heroi të përjetshëm të luftës kombëtare”.

Do të mësojmë nëse vlerësimi i serialit turk Yuz Yillik Mucize / Njëqind vjet mrekulli do të përmirësohet nesër në mbrëmje kur episodi i ri të jetë në program.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *