Serialet turke sjellin një luftë të re – Aile apo Uc Kiz Kardes?!

Serialet turke sjellin një luftë të re – Aile apo Uc Kiz Kardes?!

Serialet turke sjellin një luftë të re – Aile apo Uc Kiz Kardes?!
Seriali dramatik Uc Kiz Kardes/Tre Motrat i transmetuar në ekranet e Kanal D mbrëmjet e së martës ka pasur një proces mjaft të suksesshëm.

Pasi mbushi një vjeç, seriali gjeti mbështetje shumë të fortë në rrjetet sociale dhe ishte një nga kandidatët më të rëndësishëm për samitin e deritanishëm në vlerësime. Mbrapa është episodi i 24-të i serialit, i cili deri më tani ka fituar vendet e para në shikueshmëri.

Dyshja Ozgu Kaya dhe Berker Guven vazhdojnë rrugëtimin e tyre si çift partner shumë i suksesshëm në serialin Tre Motrat, i cili është përshtatur nga romani me të njëjtin emër të Iclal Aydin. Uc Kiz Kardes, një nga projektet më të besueshme të Kanal D, humbi shikuesit me ardhjen e serialit të sapolançuar Aile / Porodica në Show Tv.

Një rënie në të gjitha kategoritë

Një rënie në të gjitha kategoritë këtë javë do të thotë se do të jetë e vështirë për serinë të qëndrojë në krye. Ndonëse ajo përfundoi në vendin e parë në kategorinë totale, nuk duhet të anashkalojmë faktin se vlerësimi ka rënë. Kërcimi spektakolar i serive Aile në grupet AB dhe ABC1, arritja e normës më të mirë të hapjes së sezonit është një kërcënim i madh për Uc Kiz Kardes / Three Sisters.

Për shkak të kësaj ngritjeje të serialit Aile / Family, ekziston mundësia që Uc Kiz Kardes të mos ndalojë së humburi shikues në javët në vijim. Në rrëfimin e serialit, edhe pse Somer sërish tenton ta mbajë jetën me Turkanin, nuk dihet se si do të përgjigjet. Episodi i ri i 25-të, i cili do të transmetohet mbrëmjen e së martës, do të tregojë se ku shkon historia.

Megjithatë, le të themi se skenaristët nuk janë më aq të frymëzuar si dikur dhe nuk kanë zgjidhje tjetër veçse të përmirësojnë historinë dhe të ndalojnë humbjen e audiencës duke rritur elementin e kuriozitetit. Rivaliteti mes serialit Aila dhe Uc Kiz Kardes të martën mbrëma duket se do të jetë shumë interesant deri në fund të sezonit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *