Tifozet e bukura të Katarit tërhoqën vëmendjen në tribuna duke mohuar paragjykimet se vetëm meshkujt kënaqen duke shikuar futboll

Të dielën ka nisur Kampionati Botëror në Katar dhe që në ndeshjen e parë mes nikoqirit dhe Ekuadorit, kamerat dhe fotoreporterët në tribuna kapën tifozet e bukura.

Disa prej tyre mbanin shami, ndërsa kishin veshur rroba me ngjyrat e përfaqësueses së Katarit.

Një vajzë me flokë të zeza e veshur me ngjyrat e flamurit të Katarit dhe me një dukje të spikatur, tërhoqi gjithë shikimet.

Para ceremonisë së hapjes së Kampionatit, por edhe pas nisi ndeshja, zonja e fotos ishte në plan të parë.

Ajo, sikurse edhe femrat e tjera të pikasura nga fotografët, hodhën poshtë paragjykimin se vetëm meshkujt kënaqen duke parë futboll.

Qatar fans in the stands before the FIFA World Cup Group A match at the Al Bayt Stadium, Al Khor. Picture date: Sunday November 20, 2022. (Photo by Nick Potts/PA Images via Getty Images)

Kujtojmë se në ndeshjen e parë në Kampionatin Botëror të vitit 2022, Ekuadori mposhti mikpritësin e kampionatit me rezultat 2-0. /Telegrafi/

AL KHOR, QATAR – NOVEMBER 20: Fans are seen ahead of FIFA World Cup Qatar 2022 opening match between Qatar and Ecuador at Al Bayt Stadium in Al Khor City, Qatar on November 20, 2022. (Photo by Salih Zeki Fazlioglu/Anadolu Agency via Getty Images)

A supporter takes selfies ahead of the Qatar 2022 World Cup Group A football match between Qatar and Ecuador at the Al-Bayt Stadium in Al Khor, north of Doha on November 20, 2022. (Photo by KARIM JAAFAR / AFP) (Photo by KARIM JAAFAR/AFP via Getty Images)

A Qatar fan ahead of the FIFA World Cup Group A match at the Al Bayt Stadium, Al Khor. Picture date: Sunday November 20, 2022. (Photo by Mike Egerton/PA Images via Getty Images)

AL KHOR, QATAR – NOVEMBER 20: Fans are seen during the FIFA World Cup Qatar 2022 Group A match between Qatar and Ecuador at Al Bayt Stadium on November 20, 2022 in Al Khor, Qatar. (Photo by Ian MacNicol/Getty Images)

Fans during the World Cup match between Qatar v Ecudaror, in Al-Khor, Qatar, on November 20, 2022. (Photo by Foto Olimpik/NurPhoto via Getty Images)

AL KHOR, QATAR – NOVEMBER 20: Qatar football fans before the FIFA World Cup Qatar 2022 Group A match between Qatar and Ecuador at Al Bayt Stadium on November 20, 2022 in Al Khor, Qatar. (Photo by Richard Sellers/Getty Images)

Qatar fans during the World Cup match between Qatar v Ecudaror, in Al Khor, Qatar, on November 20, 2022. (Photo by Foto Olimpik/NurPhoto via Getty Images)

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *