Receta e Dites: Receta e tortës me qershi (Foto)

Përbërësit për tortën me qershi:

3 vezë
1,5 gota sheqer
1 gotë çaji qumësht
1 gotë çaji jogurt
2 gishta më pak nga gota me vaj
1 pako vanilje
1 pako pluhur pjekjeje
2,5 gota miell
1,5 gota qershi

Për sa më sipër:
Sheqer pluhur

Për përgatitjen e tortës me qershi; Thyeni 3 vezë në një tas të thellë. Shtoni 1 gotë e gjysmë sheqer në të. Rrahim vezët dhe sheqerin me mikser për 3 minuta derisa të bëhet shkumë. Madhësia e gotes që përdor në recetë është 200 ml.

Më pas shtoni në enë 1 gotë çaji qumësht, 1 gotë çaji kos dhe 2 gishta më pak vaj se 1 gotë ujë dhe përzieni sërish me mikser. Më pas sitini dhe vendosni në enë 1 pako vanilje, 1 pako pluhur pjekje dhe 2 gota e gjysmë miell. Përziejini të gjithë përbërësit me një mikser me shpejtësi të ulët. Konsistenca e brumit të tortës do të jetë pak e trashë. Nuk do të jetë shumë e lëngshme ose shumë e errët. Kështu shtojmë miellin me kujdes pas 2 gotave ujë.

Nga ana tjetër, shtroni letër yndyre në fund të një kallëpe të rrumbullakët 24 cm për kek. Lyejmë mirë skajet me gjalpë dhe spërkasim pak miell. Hidhni gjysmën e brumit të tortës që përgatitët në kallëp dhe lëreni me një shpatull. Mbi brumin vendosim gjysmën e qershive të ndara nga kokrrat e tyre dhe të prera në mes. Më pas derdhni brumin e mbetur të kekut në kallëp dhe përhapeni mirë. Vendosni qershitë e mbetura në brumin e tortës.

Kekun me vishnje qe keni pergatitur e vendosni ne furre te parangrohur ne 160 grade. E pjekim tortën me qershi për rreth 50 minuta. Mund të kontrolloni nëse keku është gatuar apo jo duke vendosur një kruese dhëmbësh.

Pasi piqet torta me qershi e nxjerrim nga furra dhe e leme ne kallep per 15-20 minuta. Më pas e nxjerrim nga kallëpi dhe e lëmë të ftohet. Pasi të jetë ftohur, mbi të mund të spërkatni sheqer pluhur dhe ta servoni.

Fotot se si te prgadisim:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *